0 LIKES LikeUnLike
So school is almost starting. I had summer homework to do and I'm having trouble with one of the questions. Do you know how to do this question?This is the question: [p.s. I'm going into the 5th grade]In one week, Mr.Mustang bought 12 gallons of gas for $2.72 per gallon and 13.5 gallons for $2.75 per gallon. How much did he spend on gas in one week?Can you help me figure this out! Thanks to anyone who gives a real answer!
Tags:
Report (0) (0) | earlier
Latest activity: earlier. This question has 10 answers.