0 LIKES LikeUnLike
I work at Play It Again Sports and we just got in a major order of kettlebells and I'm thinking of buying one because i hear they are really good for your core. The only problem is that they run for two bucks a pound and that seems a little pricey. Does anybody know if it is really worth 2 bucks a pound? I'm looking to maybe get a 20 pounder so that will be about 40 bucks and i'm not sure if there is that much of an advantage over a regular dumbbell.
Tags:
Report (0) (0) | earlier
Latest activity: earlier. This question has 2 answers.